У Штабі відбулася зустріч з родичами полонених бійців «Азов»

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбулася зустріч з родичами полонених бійців ОЗСП «Азов».

Близьких цікавило можливе повернення Захисників та Захисниць, місця та умови їх утримання. Представники Координаційного штабу повідомили, що при обміні полоненими українська сторона не виділяє своїх громадян в окремі групи у залежності від місця служби.

Представники Головного управління розвідки закликали усіх додатково повідомляти про факти поранень чи важких хворіб своїх рідних. Поранені та важкохворі військовополонені згідно з Женевською конвенцією мають бути обміняними в першу чергу.

Щодо місць утримання інформація змінюється, бо росіяни дуже часто перевозять військовополонених.

Також представники Координаційного штабу закликали рідних звертатися до міжнародних правозахисних організацій, зокрема Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ), Робочої групи ООН з питань насильницьких або недобровільних зникнень та інших, бо чим більше буде таких звернень, тим більша ймовірність, що ті використовуватимуть свої можливості для тиску на країну-агресора. Наприклад, так варто робити у випадку, коли факт полону підтверджений у ООН, але не підтверджений МКЧХ.

На запитання рідних щодо медійного висвітлення своїх історій представники координаційного штабу відповіли, що не можуть цього заборонити, але наполегливо радять утриматися. Адже чим більш публічним стає український полонений, тим більш “цінним” він стає для російської сторони. Обмін такої особи може бути зірваний або суттєво ускладнитися.